მოიპოვე 2000 ფუნტის ოდენობის დაფინანსება და აქციე შენი იდეა რეალობად
Big Idea Challenge ვიდეოფიჩის კონკურსი ბრუნდება. კონკურსი გაიმართება ბრიტანეთის საბჭოს პროგრამის „შემოქმედებითი ნაპერწკალი“ ფარგლებში, რომლის პარტნიორია საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი SEU. კონკურსი მიზნად ისახავს სტუდენტების, კურსდამთავრებულთა და ახალგაზრდა მეწარმეების ბიზნეს იდეების განვითარებას.
კონკურსი გაიმართება შემდეგ 3 კატეგორიაში:
• ციფრული ტექნოლოგია;
• სოციალური სფერო (სოციალური გავლენა);
• შემოქმედებითი ინდუსტრია (კრეატივი).
ვის შეუძლია მონაწილეობა:
• საქართველოს მოქალაქე ნებისმიერ პირს;
• კონკურსანტი უნდა იყოს 18 – 35 წლის პირი.
• კონკურსანტი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი SEU – ს ბენეფიციარი: სტუდენტი, კურსდამთავრებული ან/და ახალგაზრდა მეწარმე;
• კონკურსში განაცხადის შეტანა შესაძლებელია ინდივიდუალურად და გუნდურად, მაგრამ კონკურსის მიზნებიდან გამომდინარე უპირატესობა მხოლოდ გუნდებს (არა უმეტეს 4 წევრისა) მიენიჭებათ;
• ერთი კონკურსანტი არ შეიძლება იყოს ერთზე მეტი გუნდის წევრი;
• ინგლისური ენის ცოდნა სავალდებულოა კონკურსის ყველა მონაწილისთვის ისეთ დონეზე, რომელიც საჭიროა პრეზენტაციის წარმართვისა და პროგრამაში მონაწილეობის უნარ – ჩვევებისთვის.
პრიზი
კონკურსის გამარჯვებულები დაჯილდოვდებიან პრიზებით, კერძოდ, მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ, მოიგონ 2,000 ფუნტი სტერლინგის ოდენობის სტარტაპდაფინანსება, ინტენსიური ბიზნესმხარდაჭერა, საერთაშორისო მენტორინგი, შეუზღუდავი წვდომა ციფრულ სერვისებზე და სხვა პრიზები.
როგორ მიიღოთ მონაწილეობა?
• კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად უნდა შეავსოთ მარტივი სააპლიკაციო ფორმა შემდეგ ბმულზე: https://forms.gle/VtyA9yiasAHAMsnJ9
გაითვალისწინეთ, რომ კონკურსის მონაწილეებისთვის სავალდებულო იქნება მოკლე, 60-წამიანი, ვიდეოფიჩების ჩაწერა კონკურსის შემდგომ ეტაპზე შესაბამისი ტრენინგების გავლის შემდეგ.
როდესაც მოხდება 60-წამიან ვიდეოფიჩების ჩაწერა, საქართველოს ეროვნულმა უნივერსიტეტმა SEU-მ, როგორც პროგრამის პარტნიორმა ორგანიზაციამ, კონკურსანტებიდან უნდა შეარჩიოს და წარადგინოს 10 საუკეთესო გუნდი.

Georgian National University SEU as the partner institution of the British Council’s Creative Spark Programme is pleased to announce the registration process for the Creative Spark Big Idea Challenge 2022 Video Pitch Competition. An enterprise video pitch competition is part of the British Council’s Creative Spark Higher Education Enterprise Programme and aims to promote the development of students’, graduates’ and young entrepreneurs’ business ideas.
There will be three competition categories:
• Digital Technology;
• Social Impact;
• Creative.
Participant Eligibility:
• The Competition is open to citizens of Georgia.
• The participants must be at least 18 and no older than 35 years of age.
• Participants should be Georgian National University SEU beneficiaries- students, graduates and/or young entrepreneurs.
• Participants can apply as individuals, however applications in teams with 2-4 members are strongly recommended.
• A single applicant cannot be part of more than one team.
• English of a standard suitable for participation in English medium education programmes and presentations is required from all members of teams entering the competition.
Prizes:
Competition winners will be awarded with prizes. In particular, participants can win up to £ 2,000 in startup grant funding, intensive business support, international mentorship, free access to digital services and other prizes!
How to apply:
Registration Deadline: April 10th, 2022
When 60-second video recordings are recorded, the Georgian National University SEU, as the program partner organization, must select the 10 best teams from the contestants and present them.