ბრიტანეთის საბჭოს პროგრამის ,,შემოქმედებითი ნაპერწკალი” ფარგლებში საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი სეუ პროგრამის პარტნიორებთან ერთად უმასპინძლებს 3 საერთო პროექტს:
1
იდეათონი
მოკლე, ინტენსიური, იდეების გენერაციის პროცესი. იდეათონის ფარგლებში სტუდენტები დაეუფლებიან გუნდური მუშაობის პრინციპებს და გამოიმუშავებენ პრობლემის გადაჭრაზე ორიენტირებულ უნარ-ჩვევებს, რაც სტარტაპ აზროვნების ჩამოყალიბებისთვის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ელემენტია.
2
ჰაკათონი
ბიზნესიდეებზე მუშაობის ინტენსიური პროცესი. ჰაკათონის ფარგლებში მონაწილე გუნდები ამუშავებენ სტარტაპ იდეებს, რომლებიც პასუხობენ ბაზარზე არსებულ პრობლემებს და სახავენ მათი გადაჭრის გზებს. პროცესის ფარგლებში მონაწილეებმა უნდა შექმნან ,,მინიმუმ ხელშესახები" პროდუქტი ან პროდუქტის პროტოტიპი, რაშიც ჰაკათონის საორგანიზაციო ჯგუფი (ჩართული მენტორებითა და ლექტორებით) აღმოუჩენს დახმარებას სხვადასხვა თემატური ლექციებითა და მენტორინგით.
3
სტარტაპ კვირეული
კვირეულის ფარგლებში პროგრამის ბენეფიციარებს საშუალება ექნებათ მოუსმინონ წარმატებული სტარტაპერების თემატურ ლექციებს. დაესწრონ სტარტაპ ვორკშოპებს და გაიღრმავონ ცოდნა მეწარმეობისა და სტარტაპერობის შესახებ.

In the context of the British Council programme titled “Creative Spark”, Georgian National University SEU, together with the programme partners, will be hosting 3 joint projects:
1
Ideathon
a short, intensive, idea generation process. Under the Ideathon, the students will acquire the principles of teamwork and develop problem-solving skills, forming one of the most important segments for hammering out startup thinking.
2
Hackathon
an intensive process of working on business ideas. The teams participating in the Hackathon develop startup ideas that respond to market problems, and outline ways to solve them. As part of the process, the participants are supposed to create a “minimally tangible” product or product prototype, with the help of the hackathon organizing team (involving mentors and lecturers), assisting with various thematic lectures and mentoring.
3
Startup Week
during the Week, the programme beneficiaries will be able to listen to thematic lectures by successful startups, as well as to attend startup workshops and deepen their knowledge about entrepreneurship and startups.