11 აპრილს, SEU-მ სტუდენტურ საერთაშორისო ჰაკათონს უმასპინძლა.
ჰაკათონი საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში, ბრიტანეთის საბჭოს დაფინანსებით და ბრიტანული კომპანია „Advantage Creative“- ის ტექნიკური უზრუნველყოფით განხორციელდა.
ონლაინ ჰაკათონის ფარგლებში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ, ჯგუფური მუშაობის პრინციპით, მოეხდინათ ბიზნეს იდეის პროტოტიპირება და მიეღოთ იდეის ბიზნეს გეგმად ჩამოყალიბების გამოცდილება.
ყველა მონაწილეს SEU-ს რექტორის, ბ.გია კავთელიშვილის გადაწყვეტილებით გადაეცემა პრიზი, რაც უფასო ტრენინგს გულისხმობს ბიზნესის ადმინისტრირების ერთ-ერთ სფეროში.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი SEU, აქტიურად უჭერს მხარს სტუდენტებს, რომ განივითარონ სამეწარმეო უნარები და თავინათი ბიზნეს იდეა, აქციონ რეალურ ბიზნესად.

SEU HOSTED INTERNATIONAL HACKATHON
The SEU students participated in a student hackathon held at Georgian National University SEU on April 11.
The hackathon was part of an international project funded by the British Council and technically supported by the British company Advantage Creative.
Within the online hackathon, the students were given the opportunity to work in groups, to prototype a business idea and gain experience in turning the very idea into a business plan.
By the decision of the SEU Rector, Mr. Gia Kavtelishvili, all participants will be awarded a prize, which will include free training in one of the areas of business administration.
It is noteworthy that Georgian National University SEU constantly cares and supports students in the development and implementation of their business ideas.